Złotówki czy waluta obca ? poważny dylemat

Kierowcy rozważający możliwość sfinansowania zakupu auta kredytem samochodowym stają zawsze przed wieloma poważnymi dylematami, które muszą rozstrzygnąć jeszcze przed złożeniem wniosku. Wspomnieć w tym momencie koniecznie trzeba o kwestii dotyczącej waluty zobowiązania. To bardzo istotna sprawa, albowiem od niej w ogromnym stopniu są uzależnione koszty kredytu samochodowego w złotówkach.

Spłacanie rat w euro, dolarach bądź frankach szwajcarskich jest powszechnie uważane za korzystniejsze z uwagi na niższe oprocentowanie. coś jednak za coś ? zawsze istnieje ryzyko, że kurs danej waluty ostro pójdzie w górę, przez co kredyt mocno zdrożeje. Takie sytuacje nie zdarzają się co prawda nagminnie, nie mniej jednak przytrafiają się. Tak więc kredyt samochodowy w walutach obcych oznacza pewien stopień niebezpieczeństwa ? w dzisiejszych czasach jest on raczej dość duży. Gospodarcza sytuacja na światowych rynkach jest mało stabilna, z tego też względu specjaliści są przeważnie zdania, że najlepiej brać autokredyty w złotówkach. Co prawda są one wyżej oprocentowane, nie mniej jednak z drugiej strony finanse kredytobiorcy są narażone na mniejsze uszczerbki.

To z pewnością lepsze rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które bardzo liczą się z każdą wydawaną przez siebie złotówką. Mają przynajmniej pewność, że co miesiąc na ratę muszą mieć odłożoną kwotę, która nie ulegnie zmianom wskutek niekorzystnych zmian w zakresie kursów walut. Jeśli więc komuś zależy na stabilności, kredyt w złotówkach to korzystniejsza opcja.