Własny katalog stron

Wartościowy i dokładnie polinkowany katalog stron internetowych to normalna sprawa każdego pozycjonera serwisów internetowych. Oczywiście powinno się korzystać także z innych dostępnych w internecie katalogów i katalogować swoje portale gdzie się tylko da.

Jednak jeśli poważnie trudnimy się promocją stron i chcemy mieć dobre wyniki to powinniśmy również zrobić jakiś swój katalog stron dla lubiących autorskie wpisy. Od jakiegoś czasu najpopularniejszym i tak naprawdę chyba najlepszym skryptem pod powyższy serwis jest skrypt seokatalog. Istnieje już ponad półtorej roku i przez ten czas powstało ponad tysiąc stron zbudowanych właśnie na tym skrypcie. Warto tylko zastanowić się poważnie i przemyśleć strategię zanim zdecydujemy się na postawienie własnego spisu stron www. Jeśli zdecydujemy się na otwarty, czyli nie moderowany spis to może się to dla nas źle skończyć. Wyszukiwarki nie lubią takich serwisów i bardzo szybko wywalają je ze swojego indeksu lub stosują tak zwane filtry.

Najlepiej założyć taki katalog, który będzie całkowicie moderowany i jednym z najważniejszych kryteriów przy zatwierdzaniu wpisów będzie unikalność i nie powtarzalność opisu. W tym wypadku można zaryzykować i powiedzieć, że po jakimś czasie będzie to lubiany i przyjazny dla wyszukiwarek katalog, który może być także źródłem małych dochodów. Co prawda nie ma co nastawiać się na jakieś duże zarobki jednak zawsze dodatkowych kilka złotych w miesiącu może nam się przydać.

Dodaj komentarz