Uwaga na pożyczki pozabankowe

Aktualnie każda para, przedtem jak zdecyduje się na pociechę, frapuje się czy będzie w stanie zagwarantować jej bezpieczną przyszłość.

Szczególnie problemem mogą być spłacane pożyczki pozabankowe o jakich pisaliśmy wcześniej. Wobec tego na dziatki decydujemy się później, kiedy już mamy wyraźnie stwierdzoną ścieżkę swojej kariery.  Ale kiedy maluch się narodzi, chcemy, aby mogło w przyszłości pójść na studia i żeby niczego mu nie brakowało. W takim przypadku niektóre osoby fundują swoim dzieciom lokaty bankowe. Taka lokata dla dziecka umożliwi mu w przyszłości zapewnić lepszy początek w dorosłe egzystencję. W końcu nie wiadomo jak nam się byt ułoży i co będzie za parę latek. Akuratnym projektem na lokaty dla dziecka są lokaty bankowe z kapitalizacją dzienną odsetek lokaty, bowiem przy wszelkim odnowieniu lokaty można dopłacać jakąś sumę do niej. Ale także lokaty bankowe długoterminowe, zakładane na wysoki procent mogą być smakowitym konceptem, gdyż mamy pełne przekonanie, że nie zerwiemy tej lokaty w przypadku tymczasowej konieczności finansowej a im dłuższa lokata, tym lepsze będzie jej oprocentowanie. Poprawnie jest także, aby lokata bankowa dla dziecka była taka, aby zapewniała wpłacanie rodzicom w opcjonalnej chwili dowolnej ilości gotówki, a nie tylko w momencie wznowienia lokaty.

Ponadto można dziecku od razu ufundować konto oszczędnościowe w danym banku, co oznacza, że w przypadku rozwiązania lokaty nie trzeba od razu iść do banku po kasę, ale zostają one przetaczane na konto oszczędnościowe i tam oczekują na nas. Tylko ważne jest to, że dla dzidziusia nie zaplanujesz lokaty bankowej, musisz to sprawić na swoje nazwisko. Lokatę bankową dla dziecka można założyć, kiedy dziecko ukończy 13 lat i wówczas uzyska ono zawężoną zdolność do czynności prawnych.