Ranking banków i kredytów

Ktoś, kto szuka dla siebie lukratywnego kredytu, stosuje z doznań rodziny i czyta różnorakie opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.

Pożądane byłoby dodatkowo zwrócić uwagę na ranking dobrych polskich banków (Va-bank.pl) i kredytów. Niedawno w internecie zaprezentowano marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego czytamy, że Kredyt Bank zmniejszył marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro, a BNP Paribas Fortis zaoferował wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na początkowe trzy lata spłaty kredytu. Również inne banki przedstawiły różne mniej lub bardziej absorbujące promocje. I w tym miesiącu wynikło, że najtańszy kredyt hipoteczny świadczy bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie faktyczne kredytu wynosi niecałe 5,1%. Aczkolwiek po trzech latach od spłaty długu stawka będzie już wynosić 1,29%. Są niemniej jednak banki, które proponują niższe marże. Z kolei Eurobank dysponuje kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%.

Co więcej bank ten nie skasuje prowizji od udzielenia kredyt, a skutkiem tego oprocentowanie naturalne kredytu wynosi 5,55% i jest ono teraz najniższe na naszym rynku. Lukas Bank też przedstawił ponętną ofertę promocyjną, która nazywa się „Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej lepiej przyjrzeć. Podobnie Bank Zachodni WBK przedstawił niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , lecz symultanicznie ma on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% siły kredytu. Jednak takie promocje to wiecznie coś, co jest jakimś ulżeniem dla naszego portfela. A wszak kredyty i pożyczki to nie problem na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas wiązało na kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Ranking banków i kredytów”