Ranking banków i kredytów

Ktoś, kto szuka dla siebie lukratywnego kredytu, stosuje z doznań rodziny i czyta różnorakie opinie o bankach i kredytach na stronach internetowych.

Pożądane byłoby dodatkowo zwrócić uwagę na ranking dobrych polskich banków (Va-bank.pl) i kredytów. Niedawno w internecie zaprezentowano marcowy ranking kredytów hipotecznych, z którego czytamy, że Kredyt Bank zmniejszył marże na kredyt hipoteczny w złotówkach i w euro, a BNP Paribas Fortis zaoferował wysokość marży kredytowej dla kredytu hipotecznego 0,79% na początkowe trzy lata spłaty kredytu. Również inne banki przedstawiły różne mniej lub bardziej absorbujące promocje. I w tym miesiącu wynikło, że najtańszy kredyt hipoteczny świadczy bank BNP Paribas Fortis, którego oprocentowanie faktyczne kredytu wynosi niecałe 5,1%. Aczkolwiek po trzech latach od spłaty długu stawka będzie już wynosić 1,29%. Są niemniej jednak banki, które proponują niższe marże. Z kolei Eurobank dysponuje kredyt hipoteczny z złotówkach z marżą wynoszącą 1%.

Co więcej bank ten nie skasuje prowizji od udzielenia kredyt, a skutkiem tego oprocentowanie naturalne kredytu wynosi 5,55% i jest ono teraz najniższe na naszym rynku. Lukas Bank też przedstawił ponętną ofertę promocyjną, która nazywa się „Skracamy drogę do własnego domu” i może warto się jej lepiej przyjrzeć. Podobnie Bank Zachodni WBK przedstawił niską marżę, bo wynoszącą jedynie 0,99% , lecz symultanicznie ma on wysoką prowizję kredytową, która wynosi aż 3,50% siły kredytu. Jednak takie promocje to wiecznie coś, co jest jakimś ulżeniem dla naszego portfela. A wszak kredyty i pożyczki to nie problem na kilka tygodni, tylko coś, co będzie nas wiązało na kilka lat.

Dodaj komentarz

Komentarz do “Ranking banków i kredytów”