Kredyty hipoteczne

Jak wiadomo, że w współczesnych czasach sporo osób żyje na kredyt. Poszukiwane kredyty hipoteczne i pożyczki konstytuują teraz niemalże nieodłączną cząstkę naszego życia. Od pewnego czasu w Polsce działa wiele banków i każdy z nich mami innym kredytem, bez wątpienia na wybitnie wziętych warunkach.

A czy rzeczywiście te pożyczki bankowe są takie korzystne. Co prawda od kilku lat istnieje w Polsce norma prawna, która normuje wysokość oprocentowania kredytu, tak aby nie wynosił on więcej niż chyba 20 %, to niemniej jednak i tak sporo instytucji finansowych znalazło strategię na wzbogacenie się na użyczaniu kredytów, w taki sposób, że doliczają do kredytu wiele opłat manipulacyjnych, które zwiększają autentyczny koszt pożyczki.

Te odpłatności manipulacyjne to między innymi jednorazowa prowizja, która może wynosić maksymalnie pięć procent, comiesięczne ubezpieczenie, które może wynosić nawet pięć procent w skali roku, które jest ubezpieczeniem banku przed niemożnością spłacenie przez klienta kredytu, między innymi w przypadku straty pracy, choroby lub wiecznego inwalidztwa i wobec tego ubezpieczający będzie spłacać raty, pojedynczą opłatę administracyjną za rozpatrzenie wniosku, przygotowanie i zawarcie umowy a to wszystko składa się na autentyczną roczną stopę oprocentowania, która może dojść nawet 30 procent.

Zatem zanim zdecydujemy się na kredyt w jakimś konkretnym banku, poprawnie jest zapytać pracownika banku o RRSO, aby poznać prawdziwe oprocentowanie i koszty kredytu.  Sprawdźmy też pożyczki pozabankowe polecane przez internautów. Chociaż często RRSO jest podawana małym drukiem u dołu strony umowy, ale mało kto zwraca na to uwagę.

Dodaj komentarz