Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy udostępniany przez bank jest legalnie umową, w której instytucja finansowa, czyli konkretny bank udziela kredytobiorcy na sprecyzowany czas określoną kwotę, którą kredytobiorca zobowiązuje się spłacić w stwierdzonym terminie i na warunkach uregulowanych w umowie wraz z procentami.

Pomimo tego że banki zarabiają na tym, że oferują obywatelom kredytów (no bo teraz wabiące oprocentowanie kredytu wynosi około 16 %, podczas gdy najbardziej wzięta lokata bankowa mieści się w granicach 5 %), to jednak trzeba spełnić sporo warunków, aby taki kredyt zdobyć, czyli między innymi należy posiadać stałe dochody i to na tyle wysokie, aby móc ten debet spłacić, umowę z pracodawca podpisaną na długi czas, nie można mieć żadnych innych długów ani podjętych pożyczek, trzeba mieć czystą historię w Biurze Informacji Kredytowej oraz nie można być zapisanym do Krajowego Rejestru Długów. W dodatku dobrze jest mieć także małżonka, albowiem osoby, które nie egzystują w związkach małżeńskich, mają mniejsza szanse na pozyskanie pożyczki.
Lecz to się od jakiemuś czasu przekształca, bowiem masy coraz częściej otrzymują pożyczki na mniejsze sumy.

Onegdaj zaciągano kredyty, aby móc kupić lokum czy zbudować sobie gniazdko. Teraz pożyczki zaciągane są po to, żeby móc kupić kieckę ślubną, przekazać rodzinie drogie dary na święta czy wyjechać na wymarzone wakacje. Dlatego też poza zwykłymi kredytami gotówkowymi banki wprowadziły do swojej oferty też różne pożyczki, w tym kredyt na dowód, szybkie pożyczki gotówkowe czy kredyty na portalach internetowych (Infox.org.pl) bez BIK.

Dodaj komentarz