Kredyty gotówkowe online

Kardynalnym źródłem dochodów i bogactwa banków, są kredyty, które banki dostarczają swoim interesantom. Same kredyty online gotówkowe są towarami, które teoretycznie można wyłożyć na obojętnie jaki cel, chociaż często jest tak, że przy zaciąganiu kredytów bądź pożyczek musimy określić, na jaki cel pieniądze zostaną przeznaczone.

W szczególności w wypadku gdy chcemy zaciągnąć kredyt na wyższą sumę, bowiem w takim razie bywa, że bank ochrania się w ten sposób, że przykładowo kwatera czy bryka, które są wzięte na kredyt, są zastawem czy żyrem spłaty pożyczki. Natomiast to, co jest złe w kredytach to oprocentowanie. Atoli obecnie na szczęście trwa norma prawna, która zabrania dyktowania zbyt dużego oprocentowania kredytów, inaczej nie może ono przerosnąć 20 %, to i tak jest to krocie. Przeciętna oprocentowania wszystkich kredytów bankowychto w tej chwili 15,7 procenta. I choć w wielu spotach reklamowych banki zaręczają, że oferują korzystne i niskie oprocentowanie, to po prawdzie wcale tak nie jest.

W dodatku dochodzą do tego różne odrębne odpłatności. I jeszcze pojawia się taka rzecz jak oprocentowanie stałe i zmienne. Oprocentowanie stałe jest bezpieczniejsze, ponieważ kredytobiorca ma porękę, że nie zacznie spłacać wyższych stóp. Jednakże takie oprocentowanie oferowane jest z reguły przy krótkoterminowych kredytach, czyli tych, które wypada spłacić do jednego roku. Przy kredytach zaciąganych na dłuższy okres pojawia się ewentualność, że stopy procentowe będą niższe, ponieważ inflacja będzie niska albo NBP obniży stopy procentowe, aczkolwiek może się także zdarzyć odwrotna sytuacja.

Dodaj komentarz