Kredyty bankowe

Jeżeli już zdecydujesz się na kredyty bankowe, albowiem potrzebujesz pilnie znacznej ilości gotówki i nie masz żadnej innej opcji jej otrzymania, to musisz mieć pojęcie, że będziesz musiał przejść kilka etapów, nim fundusze wpłyną na twoje konto.

Po pierwsze będziemy musieli przebrnąć przez kryterium dochodowe, bo banki na ogół, szczególnie w przypadku kredytów branych na wysokie kwoty, precyzują minimalny miesięczny wpływ, jaki musi zarabiać klient, by można mu było dać ten kredyt. A więc trzeba dostarczyć do banku dokument potwierdzający comiesięczne wpływy. Może to być pismo o zarobkach wystawione przez zakład pracy, ostatni lub przedostatni odcinek renty lub emerytury czy też trzy ostatnie dowody spłacenia składek ubezpieczenia KRUS. Ale to nie całość, co trzeba pokazać. Prócz tego należy napisać deklarację o sytuacji rodzinnej, czyli ile osób wnioskodawca ma na utrzymaniu, porachować stałe wydatki, czyli czynsz, abonament za telefon, internet, inne atrakcyjne kredyty (Kredytybezbik.blogi.com.pl) i karty kredytowe.

Przy tym znaczny jest także forma zatrudnienia. Emeryci, renciści oraz osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony są w lepszej kondycji i mają większą szansę na pozyskanie kredytu niż osoby pracujące na czas określony oraz mające jedynie umowę o dzieło czy zlecenia. Nasza zdolność kredytowa jest definiowana także przez wykształcenie, stan cywilny, miejsce zamieszkanie, zawód oraz historię kredytową. Co ważne, osoby, które widnieją w BIK-u jako te, które miały przyznane już kiedyś kredyt i go uregulowały, otrzymują więcej punktów niż osoby, które nigdy pożyczki nie brały i nie widnieją w BIK-u.

Dodaj komentarz