Kredyt na samochód? Trudny wybór auta i banku

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie życie bez samochodu, dlatego też coraz częściej decydujemy się na zakup, który ma nam ułatwić codzienne funkcjonowanie. Nie wszystkich jednak stać na to, by wymaganą kwotę wyłożyć z własnej kieszeni. Nie każdy też znajduje się w na tyle komfortowej sytuacji, aby pożyczyć pieniądze od rodziny. Przeważnie jedynym rozwiązaniem jakie w tym momencie pozostaje jest kredyt w banku. Instytucje te posiadają w swojej ofercie między innymi kredyty samochodowe, które są o tyle dobre, że są tańsze od zwykłych pożyczek gotówkowych.

Ciężko jest wybrać odpowiedni kredyt na samochód

Dobry warsztat samochodowy w swojej ofercie ma szybką wymianę tłumika w dobrej cenie

W praktyce ciężko jednak zdecydować się na odpowiednią ofertę ? czyli taką, która możliwie jak najlepiej będzie dopasowana do naszych potrzeb i realnych możliwości. Zależy nam na znalezieniu najtańszego kredytu samochodowego, ale to skomplikowane, albowiem na ostateczną cenę tego zobowiązania składa się mnóstwo rozmaitych czynników. Banki biorą zatem pod uwagę między innymi wiek samochodu (niekiedy również i jego markę), wkład własny, kwotę kredytu, czas spłaty, walutę zobowiązania itp.

Ponadto nie bez znaczenia jest również nasza zdolność kredytowa, której ocena zajmuje zwykle bankom trochę czasu ? to złożony proces. Poza tym zróżnicowanie w zakresie warunków ofert udostępnianych przez poszczególne banki jest spore. Kredyt o jednakowych parametrach w jednym baku może być dwukrotnie droższy niż w innym. Na szczęście informacje na temat kredytów samochodowych są aktualnie powszechnie dostępne, a w ostateczności zostaje nam pomoc ze strony doradcy finansowego. Przed kupnem auta sprawdźmy jego stan techniczny i czy np nie potrzebny jest nam warsztat typu wymiana tłumików Szczecin. Lepiej zawczasu sprawdźmy czy gotówka z kredytu starczy na samochód i ewentualne naprawy.

Można wziąć kredyt pod zastaw rejestrowy samochodu

Wiadomo, że większości z nas przydatny jest samochód, ale nie każdego stać, żeby tak od razu go sobie kupić. Dlatego wtedy musimy użyć kredytu samochodowego. Dziś banki udzielają takich pożyczek nawet w wypadku braku wpłaty własnej a okres likwidacji jest długi, a więc nie ogranicza zbytnio naszego domowego budżetu.

Każdy samochód posiada tłumik i rurę wydechową. Ten element raz na jakiś czas trzeba wymienić na nowy

Ponadto kredyty samochodowe udzielane są na zakup różnych pojazdów, a mianowicie samochodów osobowych i ciężarowych, kamperów, przyczep kempingowych, motorów i skuterów a także innych pojazdów, jeżeli bank je zaaprobuje, czyli łodzi, jachtów bądź żaglówek. Kredyty samochodowe mogą być udzielone zarówno za zakup pojazdu od dealera, jak i od osoby fizycznej, z komisu czy na samochód kupowany za granicą. Czasem może być też tak, że suma kredytu sfinansuje nam nie tylko całkowity koszt samochodu, ale także polisy AC i OC. A ponieważ nowe samochody są drogie, taki kredyt może być przyznany na nawet trzysta tysięcy złotych a okres jego spłaty to dziesięć lat.

Choć rzecz jasna nie ma przeciwwskazań, aby zaciągnąć mniejszą kwotę i szybciej samochód spłacić. Dobrym elementem tego kredytu jest to, że zdolność kredytowa jest tutaj przyznawana prościej niż w wypadku kredytów mieszkaniowych i nie ma tylu warunków do spełnienia. Ale bank musi mieć także zabezpieczenie, więc w przypadku kredytu samochodowego będzie to auto. Jeśli nie spłacimy kredytu to bank zajmie samochód lub nastąpi cesja praw z tytułu umowy ubezpieczenia AC pojazdu na rzecz banku albo depozyt karty auta. Mogą też być zapisane jakieś inne indywidualne środki zabezpieczeń. Obecnie często jednak przez wiele osób poszukiwana jest prywatna pożyczka bez wymagania jakiś zaświadczeń. W wielu wypadkach taki nieformalny produkt jest tańszy niż jego odpowiednik bankowy

Polecamy serwis internetowy na którym znajdziesz więcej użytecznych informacji o naprawach  samochodów. Mają tam świetną promocję na usługę wymiana tłumików Szczecin – Pansamochodzik.szczecin.pl