Kredyt bez bik

W naszym świecie nie da rady żyć inaczej niż na kredyt. Pomimo tego że nie bierzemy kredytów przy każdej okazji, ale zdobyć samochód za gotówkę jest trudno a mieszkanie to już raczej niemożliwe. Dlatego wiele z nas kupuje mieszkania na kredyt.

Niedawno pojawił się program ?Rodzina na swoim?, w ramach którego rodziny oraz osoby samotnie wychowujące przynajmniej jedno dziecko mogą mieć przyznane dopłaty do kredytów mieszkaniowych. O ile ten program wcześniej był dosyć pomocny, to teraz pojawiło się wiele warunków, które trzeba mieć, aby tę dopłatę mieć. Ale jeśli nam się to uda, to rząd przez osiem lat zapłaci około połowy odsetek od kredytu. Przede wszystkim dopłaty kredytów mieszkaniowych mogą dostać wyłącznie osoby niemające innego własnościowego mieszkania. Ponadto mieszkanko to musi być nowe, od dewelopera, więc oczywiste jest, że są to mieszkania droższe niż kilkuletnie budownictwo. Kolejnym warunkiem jest to, że koszt zakupu takiego mieszkania nie może przekroczyć wytyczonych przez GUS średnich kosztów budowy w województwie lub mieście wojewódzkim.

No i ograniczeniem jest to, że powierzchnia użytkowa takiego mieszkania nie może być większa niż 75mkw., a dopłata do kredytu obejmuje 50mkw. Warunki tej dopłaty są jednak takie, że sporo osób ich nie spełnia, a więc wtedy zostaje nam już tylko tradycyjny kredyt hipoteczny. Szkoda tylko, że tak naprawdę niewiele osób stać na mieszkanie nawet z dopłatą, więc jesteśmy zmuszeni brać tradycyjne kredyty mieszkaniowe. Niestety sporo ludzi ma zaległości w ratach i może liczyć jedynie na nie tani kredyt bez bik pod jakiś tam zastaw (Kredyty-biznes.pl).

Dodaj komentarz