Inteligentny dom

Inteligenty dom to marzenie większości Polaków. Już sam dom to coś dla wielu nieosiągalnego, a co dopiero kiedy zastosowane w nim zostały nowoczesne rozwiązania. I choć na pierwszy rzut oka niczym się on właściwie nie różni od jakiegokolwiek innego domu, to jednak już po przekroczeniu jego progu można zauważyć to, co czyni go oryginalnym.

Światła same gasną, w salonie podnoszą się rolety, zaczyna grać nasza ulubiona muzyka. To tylko nieliczne z czynności, z jakich wyręczyć nas może inteligentna instalacja. Kiedy jesteśmy w pracy temperatura w domu jest niższa, a na pół godziny przez naszym powrotem znowu wraca do takiej, którą lubimy. Albo w każdym pokoju jest ustawiona inna temperatura. Ponadto, taki inteligentny dom nie na sprzedaż to mieszkanie w którym możemy czuć się bezpiecznie.

Jest on bowiem wyposażony w czujki alarmowe. Zdarza się, że nawet w kamery, dzięki którym możemy zobaczyć co dzieje się w naszym domu podczas naszej nieobecności, co jest bardzo przydatne kiedy ma się chociażby psa czy dorastające dzieci. I choć położenie takie inteligentnej instalacji jest sporym wydatkiem, to należy mieć świadomość tego, ze po jakimś czasie się ona zwróci (opłaty za prąd będę niższe).

Dodaj komentarz